Name | | Class | Time |
1 | Baxter Peel | Very Easy | Newcastle Orienteering Club | 19:39 |
2 | William Boyes | Very Easy | CAS N | 23:59 |
3 | Max Altmann | Very Easy | Newcastle Orienteering Club | 26:08 |
4 | Hewitt Norman | Very Easy | Newcastle Orienteering Club | 26:10 |
5 | Carl O'Connor | Very Easy | Newcastle Orienteering Club | 26:19 |
6 | Johnny Moloney | Very Easy | Newcastle Orienteering Club | 27:05 |
7 | Karen Morante | Very Easy | Newcastle Orienteering Club | 28:17 |
8 | Eleanor and Cassandra Thompson | Very Easy | Newcastle Orienteering Club | 30:07 |
9 | Frankie Kelly | Very Easy | Newcastle Orienteering Club | 30:19 |
10 | James Thompson | Very Easy | Newcastle Orienteering Club | 31:34 |
11 | Harriet Thompson | Very Easy | Newcastle Orienteering Club | 31:51 |
12 | Griffin Smith | Very Easy | Central Coast Orienteers | 33:13 |
13 | Alice Lawrence | Very Easy | Newcastle Orienteering Club | 45:41 |
14 | Bronwyn Hannah and Koen Stafford | Very Easy | Newcastle Orienteering Club | 53:22 |
Name | | Class | Time |
1 | Erika Enderby | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 32:37 |
2 | Louis Welbourne | Hard Short | CAS N | 36:02 |
3 | Carolyn Matthews | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 38:03 |
4 | Bridget Bennett | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 38:21 |
5 | Nathan Berkholz | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 45:19 |
6 | John Linich | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 46:09 |
7 | Geoff Peel | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 48:01 |
8 | Peter Berkholz | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 51:30 |
9 | Mikayla Enderby | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 54:10 |
10 | Joy Guy | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 55:09 |
11 | Amylee Robertson | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 61:21 |
12 | Katherine Dynon | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 64:18 |
13 | Graham Fowler | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 65:17 |
14 | Bridget Whitehead | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 66:27 |
15 | Lisa Lampe | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 68:16 |
16 | Margaret Peel | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 75:17 |
17 | Viola O'Connor | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 76:49 |
18 | Diana Charlton | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 82:12 |
19 | Kerry Bennett | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 83:52 |
20 | Melissa Robertson | Hard Short | Central Coast Orienteers | 85:02 |
21 | Andrea Hackney | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 89:43 |
22 | Toy Martin | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 92:53 |
23 | Paul Killen | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 99:59 |
24 | Chris Welbourne | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | 148:08 |
-- | Ingrid Oblasser | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | MP |
-- | Jon Sayers | Hard Short | Newcastle Orienteering Club | DNF |
Name | | Class | Time |
1 | Simon George | Hard Medium | Big Foot Orienteers | 41:47 |
2 | Emily Sorensen | Hard Medium | SA Arrows | 43:53 |
3 | Glenn Burgess | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 44:25 |
4 | Peter Charlton | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 47:51 |
5 | Samantha Howe | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 47:55 |
6 | Gayle Quantock | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 48:40 |
6 | Sally-Anne Henderson | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 48:40 |
8 | Malcolm Roberts | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 50:13 |
9 | Nick Dent | Hard Medium | Central Coast Orienteers | 53:40 |
10 | Andrew Power | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 54:27 |
11 | Jim Lee | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 55:24 |
12 | Adrian Plaskitt | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 57:27 |
13 | Geoff Todkill | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 58:18 |
14 | Tim Tew | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 60:43 |
15 | Hilary Wood | Hard Medium | Central Coast Orienteers | 65:56 |
16 | Clint Lawrence | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 66:30 |
17 | Joanna Parr | Hard Medium | Big Foot Orienteers | 66:55 |
18 | Graeme Taplin | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 67:15 |
19 | Robert Herkes | Hard Medium | Garingal Orienteers | 68:41 |
20 | Shane Jenkins | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 74:32 |
21 | Andrew Killen | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 76:56 |
22 | Greigor Scott | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 78:33 |
23 | Peter Orr | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 82:16 |
24 | Johnny Petersen | Hard Medium | Garingal Orienteers | 86:01 |
25 | David Bowerman | Hard Medium | Central Coast Orienteers | 86:53 |
26 | Bob Morgan | Hard Medium | Bennelong Northside Orienteers | 90:44 |
27 | Carolyn Rigby | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 102:55 |
28 | Sharon Burgess | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 129:00 |
29 | Neil Curryer | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | 148:23 |
-- | Arthur Kingsland | Hard Medium | Newcastle Orienteering Club | MP |
Name | | Class | Time |
1 | Alastair George | Hard Long | Big Foot Orienteers | 39:37 |
2 | Alex Massey | Hard Long | Newcastle Orienteering Club | 49:07 |
3 | Steven Todkill | Hard Long | Newcastle Orienteering Club | 49:24 |
4 | Justin Stafford | Hard Long | Newcastle Orienteering Club | 53:45 |
5 | Kasimir Gregory | Hard Long | Newcastle Orienteering Club | 54:04 |
6 | Robert Vincent | Hard Long | Newcastle Orienteering Club | 54:54 |
7 | Stuart Kurtz | Hard Long | Newcastle Orienteering Club | 62:26 |
8 | Jenny Enderby | Hard Long | Newcastle Orienteering Club | 64:31 |
9 | Shane Trotter | Hard Long | Newcastle Orienteering Club | 69:38 |
10 | Dylan Sherman | Hard Long | Big Foot Orienteers | 86:40 |
11 | Michael Warlters | Hard Long | Uringa Orienteers | 93:13 |
12 | Matthew Brown | Hard Long | Orienteering NSW | 97:34 |
13 | Ryan Puklowski | Hard Long | CAS N | 108:15 |
14 | Glenn DiSalvia | Hard Long | CAS N | 108:18 |
15 | Genevieve Nawrot | Hard Long | CAS N | 141:58 |
-- | Justin Goodwin | Hard Long | Newcastle Orienteering Club | MP |