Name | | Class | Time |
1 | Alvin Craig | M20A | Newcastle Orienteering Club | 36:29 |
1 | Stephen Craig | M50A | Newcastle Orienteering Club | 37:42 |
2 | Oskar Mella | M20A | Newcastle Orienteering Club | 38:12 |
3 | Owen Radajewski | M20A | Parawanga Orienteers | 40:52 |
1 | Ben Rattray | M45A | Red Roos | 42:23 |
4 | Cooper Horley | M20A | Garingal Orienteers | 42:29 |
1 | Jamie Woolford | M18A | Bush n Beach Orienteering Club | 44:40 |
5 | Oscar Woolford | M20A | Bush n Beach Orienteering Club | 45:15 |
2 | Oliver Freeman | M18A | Big Foot Orienteers | 46:39 |
2 | Tate Needham | M45A | Red Roos | 47:15 |
6 | Selwyn Sweeney | M20A | Western and Hills Orienteers | 51:19 |
1 | Rebecca George | W21A | Big Foot Orienteers | 51:25 |
3 | Angus Shedden | M45A | Southern Highlands Orienteers | 51:57 |
2 | Blair Trewin | M50A | Yarra Valley Orienteering Club | 52:10 |
2 | Melissa Thomas | W21A | Bennelong Northside Orienteers | 52:52 |
4 | Arpad Kocsik | M45A | Garingal Orienteers | 53:53 |
1 | Geoff Lawford | M55A | Abominable O-Men | 55:01 |
3 | Paul Marsh | M50A | Big Foot Orienteers | 55:50 |
3 | Seth Sweeney | M18A | Western and Hills Orienteers | 55:56 |
1 | Lee Coady | M40A | Western and Hills Orienteers | 57:56 |
4 | Hamish Mackie | M50A | Big Foot Orienteers | 60:23 |
5 | Vivien de Remy de Courcelles | M45A | Western and Hills Orienteers | 62:03 |
5 | Michael Radajewski | M50A | Parawanga Orienteers | 62:46 |
6 | Andrew Bishop | M50A | Parawanga Orienteers | 64:45 |
2 | Michael Ridley-Smith | M55A | Garingal Orienteers | 66:37 |
3 | David Green | M55A | Illawarra Kareelah Orienteers | 68:12 |
7 | Peter McConaghy | M50A | Garingal Orienteers | 68:48 |
8 | Ant Nolan | M50A | Uringa Orienteers | 69:22 |
9 | Ross Morrison | M50A | Garingal Orienteers | 73:35 |
3 | Tshinta Hopper | W21A | Bennelong Northside Orienteers | 73:51 |
4 | Jamie Kennedy | M55A | Garingal Orienteers | 80:33 |
7 | Riley Grainger | M20A | Garingal Orienteers | 81:35 |
10 | Dave Dorling | M50A | Bennelong Northside Orienteers | 96:10 |
8 | Isaac Hill | M20A | Newcastle Orienteering Club | 100:32 |
2 | Anthony Wharton | M40A | Goldseekers Orienteers | 102:31 |
-- | Damien Enderby | M45A | Newcastle Orienteering Club | MP |
Name | | Class | Time |
1 | Robert Vincent | M60A | Newcastle Orienteering Club | 37:35 |
1 | Alex Woolford | M16A | Bush n Beach Orienteering Club | 40:02 |
2 | Simon George | M60A | Big Foot Orienteers | 42:48 |
1 | Eszter Kocsik | W20A | Garingal Orienteers | 42:49 |
2 | Jonathan Nolan | M16A | Uringa Orienteers | 42:53 |
2 | Erika Enderby | W20A | Newcastle Orienteering Club | 43:23 |
3 | Nick Stanley | M16A | Garingal Orienteers | 44:24 |
1 | Briohny Seaman | W35A | Wagga and Riverina Occasional Orienteers | 44:32 |
3 | Glenn Burgess | M60A | Newcastle Orienteering Club | 44:42 |
1 | James Lithgow | M65A | Garingal Orienteers | 46:33 |
4 | Roger Bourne | M60A | Goldseekers Orienteers | 48:44 |
5 | Malcolm Roberts | M60A | Newcastle Orienteering Club | 51:04 |
2 | Alex Davey | M65A | Wagga and Riverina Occasional Orienteers | 52:02 |
6 | Jim Mackay | M60A | Uringa Orienteers | 53:06 |
2 | Mace Neve | W35A | Red Roos | 54:41 |
3 | Grant McDonald | M65A | Abominable O-Men | 54:56 |
4 | Paul Prudhoe | M65A | Central Coast Orienteers | 55:59 |
5 | Melvyn Cox | M65A | Bennelong Northside Orienteers | 56:24 |
7 | Geoff Peel | M60A | Newcastle Orienteering Club | 56:28 |
8 | Michael Burt | M60A | Red Roos | 59:26 |
6 | Colin Price | M65A | Central Coast Orienteers | 59:34 |
7 | Geoff Todkill | M65A | Newcastle Orienteering Club | 61:03 |
3 | Mikayla Enderby | W20A | Newcastle Orienteering Club | 64:49 |
8 | John Scown | M65A | Abominable O-Men | 65:07 |
9 | Rudi Landsiedel | M65A | Newcastle Orienteering Club | 70:36 |
9 | Bob Morgan | M60A | Bennelong Northside Orienteers | 71:52 |
10 | Don Barker | M65A | Northern Tablelands Orienteering Club | 75:15 |
11 | Dom Pitot | M65A | Bennelong Northside Orienteers | 76:01 |
1 | Hanna Baracsi | W18A | Garingal Orienteers | 89:44 |
12 | Julian Ledger | M65A | Bennelong Northside Orienteers | 99:57 |
Name | | Class | Time |
1 | Jo Allison | W45A | Red Roos | 39:34 |
1 | Jennifer Enderby | W50A | Newcastle Orienteering Club | 41:21 |
2 | Anna Fitzgerald | W45A | Goldseekers Orienteers | 44:51 |
3 | Belinda Allison | W45A | Red Roos | 45:10 |
1 | Linda Sesta | W55A | Uringa Orienteers | 46:27 |
4 | Tracy Marsh | W45A | Big Foot Orienteers | 46:31 |
1 | Maggie Mackay | W16A | Uringa Orienteers | 49:47 |
2 | Martina Craig | W50A | Newcastle Orienteering Club | 51:41 |
3 | Sheralee Bailey | W50A | Bennelong Northside Orienteers | 52:30 |
1 | Samantha Howe | W40A | Newcastle Orienteering Club | 52:35 |
2 | Vickie Saye | W40A | Abominable O-Men | 53:13 |
5 | Emmanuelle Convert | W45A | Western and Hills Orienteers | 53:33 |
2 | Alice Radajewski | W16A | Parawanga Orienteers | 53:47 |
1 | Adam Horley | M35AS | Garingal Orienteers | 54:12 |
1 | Bruce Bowen | M70A | Parawanga Orienteers | 54:53 |
2 | Paula Shingler | W55A | Big Foot Orienteers | 56:27 |
6 | Sarah Bruce | W45A | Parawanga Orienteers | 57:41 |
2 | Sam Hill | M35AS | Central Coast Orienteers | 58:44 |
1 | Carolyn Matthews | W60A | Newcastle Orienteering Club | 59:13 |
7 | Ruth Shedden | W45A | Southern Highlands Orienteers | 59:16 |
3 | Vanessa Freeman | W55A | Big Foot Orienteers | 59:32 |
2 | Liz Abbott | W60A | Parawanga Orienteers | 60:29 |
3 | David Penton | M35AS | Bushflyers | 61:21 |
3 | Lena Baracsi | W16A | Garingal Orienteers | 62:12 |
4 | Tania Kennedy | W55A | Garingal Orienteers | 63:54 |
2 | John Le Carpentier | M70A | Southern Highlands Orienteers | 63:58 |
5 | Sharon Lambert | W55A | Bennelong Northside Orienteers | 65:00 |
4 | Helen O'Callaghan | W50A | Bush n Beach Orienteering Club | 65:21 |
3 | Jim Lee | M70A | Newcastle Orienteering Club | 69:43 |
5 | Margaret Peel | W50A | Newcastle Orienteering Club | 71:24 |
3 | Virpi Komulainen | W40A | Bennelong Northside Orienteers | 72:58 |
4 | Gordon Wilson | M70A | Bennelong Northside Orienteers | 75:14 |
4 | Rebecca Craig | W16A | Newcastle Orienteering Club | 75:22 |
5 | Hugh Moore | M70A | Red Roos | 76:58 |
3 | Jo Parr | W60A | Big Foot Orienteers | 78:21 |
6 | Johnny Petersen | M70A | Garingal Orienteers | 78:41 |
7 | Peter Shepherd | M70A | Illawarra Kareelah Orienteers | 78:54 |
6 | Deirdre Sharkey | W50A | Parawanga Orienteers | 80:44 |
8 | Warwick Selby | M70A | Garingal Orienteers | 82:09 |
6 | Sharon Burgess | W55A | Newcastle Orienteering Club | 99:55 |
9 | Robert Spry | M70A | Southern Highlands Orienteers | 104:18 |
4 | Rossal Wharton | W40A | Goldseekers Orienteers | 116:54 |
Name | | Class | Time |
1 | Andrew Mac Donald | M55AS | Big Foot Orienteers | 36:16 |
1 | Steve Flick | M75A | Bennelong Northside Orienteers | 36:31 |
1 | Debbie Davey | W65A | Wagga and Riverina Occasional Orienteers | 37:22 |
1 | Andrea Lux | W45AS | Garingal Orienteers | 38:27 |
2 | Ross Barr | M75A | Garingal Orienteers | 40:55 |
1 | Shane Jenkins | M45AS | Newcastle Orienteering Club | 42:12 |
2 | Michael Halmy | M55AS | Bennelong Northside Orienteers | 43:47 |
1 | Kirrilee Russell | W35AS | Central Coast Orienteers | 44:20 |
3 | Jim Merchant | M75A | Garingal Orienteers | 45:17 |
2 | Robyn Pallas | W65A | Central Coast Orienteers | 48:28 |
3 | Mary McDonald | W65A | Abominable O-Men | 50:13 |
2 | Paul Sweeney | M45AS | Western and Hills Orienteers | 52:54 |
4 | Maurice Anker | M75A | Northern Tablelands Orienteering Club | 53:02 |
5 | Ron Junghans | M75A | Garingal Orienteers | 53:05 |
6 | Eric Wainwright | M75A | Red Roos | 55:04 |
4 | Ann Scown | W65A | Abominable O-Men | 56:37 |
2 | Wendy McConaghy | W45AS | Garingal Orienteers | 58:01 |
1 | Val Hodsdon | W70A | Southern Highlands Orienteers | 58:51 |
1 | Maria Orr | W55AS | Newcastle Orienteering Club | 59:47 |
3 | Peter Orr | M55AS | Newcastle Orienteering Club | 62:34 |
2 | Jane Barnett | W55AS | Bushflyers | 67:00 |
2 | Caroline Jenkins | W35AS | Newcastle Orienteering Club | 69:54 |
2 | Jane Saye | W70A | Abominable O-Men | 70:54 |
3 | Barbara Dawson | W55AS | Garingal Orienteers | 72:39 |
4 | Gayle Shepherd | W55AS | Uringa Orienteers | 75:42 |
5 | Viola O'Connor | W55AS | Newcastle Orienteering Club | 75:59 |
6 | Julie Shepherd | W55AS | Illawarra Kareelah Orienteers | 98:05 |
7 | Erica Smith | W55AS | Northern Tablelands Orienteering Club | 104:09 |
Name | | Class | Time |
1 | Bill Monaghan | M65AS | Parawanga Orienteers | 32:35 |
1 | Jean Baldwin | W75A | Goldseekers Orienteers | 37:56 |
1 | Bruce Dawkins | M80A | Bennelong Northside Orienteers | 40:32 |
2 | Graham Fowler | M80A | Newcastle Orienteering Club | 45:08 |
2 | Greg Smith | M65AS | Goldseekers Orienteers | 45:27 |
3 | Michael D'Ascenzo | M65AS | Bushflyers | 47:20 |
3 | John Sutton | M80A | Red Roos | 49:20 |
4 | Peter Meyer | M80A | Southern Highlands Orienteers | 51:39 |
5 | John Hodsdon | M80A | Southern Highlands Orienteers | 53:51 |
1 | Ann Ingwersen | W80A | Parawanga Orienteers | 55:02 |
1 | Barry Hanlon | M85A | Western and Hills Orienteers | 57:36 |
1 | Carolyn Rigby | W65AS | Newcastle Orienteering Club | 59:03 |
2 | Lloyd Gledhill | M85A | Garingal Orienteers | 59:27 |
2 | Robyn D'Ascenzo | W65AS | Bushflyers | 60:22 |
3 | Barbara Junghans | W65AS | Garingal Orienteers | 62:27 |
6 | Frank Ingwersen | M80A | Parawanga Orienteers | 64:20 |
4 | Cheryl Bluett | W65AS | Bennelong Northside Orienteers | 71:09 |
2 | Carolyn Chalmers | W75A | Newcastle Orienteering Club | 71:53 |
4 | Dave Lotty | M65AS | Uringa Orienteers | 73:26 |
5 | Dennis Sparling | M65AS | Garingal Orienteers | 74:08 |
5 | Lyn Malmgron | W65AS | Southern Highlands Orienteers | 79:32 |
2 | Janet Morris | W80A | Western and Hills Orienteers | 125:18 |
-- | Ann Sutton | W75A | Red Roos | MP |