Name | | Class | Time |
1 | Max Griffiths | Division 1 | Garingal Orienteers | 55:07 |
2 | Andrew Hill | Division 1 | Western and Hills Orienteers | 56:55 |
3 | Angus Shedden | Division 1 | Southern Highlands Orienteers | 58:22 |
4 | Thomas Gordon | Division 1 | Big Foot Orienteers | 58:48 |
5 | Ewan Barnett | Division 1 | Illawarra Kareelah Orienteers | 58:52 |
6 | Richard Morris | Division 1 | Bennelong Northside Orienteers | 59:21 |
7 | Selwyn Sweeney | Division 1 | Western and Hills Orienteers | 60:10 |
8 | Nick Stanley | Division 1 | Garingal Orienteers | 60:14 |
9 | Seth Sweeney | Division 1 | Western and Hills Orienteers | 60:58 |
10 | Vivien de Remy de Courcelles | Division 1 | Western and Hills Orienteers | 62:57 |
11 | Melissa Thomas | Division 1 | Bennelong Northside Orienteers | 64:54 |
12 | Greg Barbour | Division 1 | Big Foot Orienteers | 65:14 |
13 | James McQuillan | Division 1 | Western and Hills Orienteers | 66:07 |
14 | Sebastian Froude | Division 1 | Illawarra Kareelah Orienteers | 68:29 |
15 | Will Richardson | Division 1 | Peninsula and Plains | 68:30 |
16 | Rebecca George | Division 1 | Big Foot Orienteers | 69:28 |
17 | Michael Ridley-Smith | Division 1 | Garingal Orienteers | 79:10 |
18 | Glenn Horrocks | Division 1 | Garingal Orienteers | 91:56 |
19 | Christopher Frain | Division 1 | Garingal Orienteers | 104:48 |
-- | Craig Roach | Division 1 | Southern Highlands Orienteers | MP |
-- | Hamish Mackie | Division 1 | Big Foot Orienteers | MP |
Name | | Class | Time |
1 | Lee Coady | Division 2 | Western and Hills Orienteers | 44:03 |
2 | Ant Nolan | Division 2 | Uringa Orienteers | 44:50 |
3 | Jonathan Nolan | Division 2 | Uringa Orienteers | 46:29 |
4 | Curtis Pepper | Division 2 | Bennelong Northside Orienteers | 48:00 |
5 | Richard Pattison | Division 2 | Bennelong Northside Orienteers | 48:33 |
6 | Natasha Key | Division 2 | Melbourne Forest Racers | 48:57 |
7 | Riley Grainger | Division 2 | Garingal Orienteers | 49:05 |
8 | Simon George | Division 2 | Big Foot Orienteers | 49:14 |
9 | Sergey Pikuz | Division 2 | Bennelong Northside Orienteers | 49:58 |
10 | Peter Annetts | Division 2 | Garingal Orienteers | 50:13 |
11 | Maggie Mackay | Division 2 | Uringa Orienteers | 53:09 |
12 | Kelvin Meng | Division 2 | Uringa Orienteers | 53:30 |
13 | Paula Shingler | Division 2 | Big Foot Orienteers | 53:59 |
14 | Mark Shingler | Division 2 | Big Foot Orienteers | 54:13 |
15 | Linda Sesta | Division 2 | Uringa Orienteers | 55:36 |
16 | Lachlan Coady | Division 2 | Western and Hills Orienteers | 56:18 |
17 | Tim Giles | Division 2 | Big Foot Orienteers | 56:58 |
18 | Savanna Sweeney | Division 2 | Western and Hills Orienteers | 58:50 |
19 | Karla Burnett | Division 2 | Garingal Orienteers | 59:55 |
20 | Jim Mackay | Division 2 | Uringa Orienteers | 61:41 |
21 | Ryan Armstrong | Division 2 | Bennelong Northside Orienteers | 63:09 |
22 | Stewart Hancock | Division 2 | Garingal Orienteers | 64:40 |
23 | Stuart Deane | Division 2 | Garingal Orienteers | 66:26 |
24 | David Stanley | Division 2 | Garingal Orienteers | 67:12 |
25 | John Brayan | Division 2 | Garingal Orienteers | 67:52 |
26 | Peter Hopper | Division 2 | Bennelong Northside Orienteers | 70:25 |
27 | Shane Doyle | Division 2 | Uringa Orienteers | 71:15 |
28 | Ian McKenzie | Division 2 | Uringa Orienteers | 79:18 |
29 | Zoe Melling | Division 2 | Uringa Orienteers | 85:04 |
30 | Paul Sweeney | Division 2 | Western and Hills Orienteers | 89:39 |
-- | Liming Zheng | Division 2 | Garingal Orienteers | MP |
Name | | Class | Time |
1 | Rory Shedden | Division 3 | Southern Highlands Orienteers | 44:58 |
2 | Noah Samuel | Division 3 | Knox Grammar School | 47:48 |
3 | Callum Waland | Division 3 | Knox Grammar School | 52:55 |
4 | Tshinta Hopper | Division 3 | Bennelong Northside Orienteers | 53:02 |
5 | Wayne Pepper | Division 3 | Bennelong Northside Orienteers | 54:06 |
6 | Thomas Mountstephens | Division 3 | Big Foot Orienteers | 54:39 |
7 | Ruth Shedden | Division 3 | Southern Highlands Orienteers | 55:11 |
8 | Alex Smith | Division 3 | Knox Grammar School | 57:08 |
9 | Melissa Joseph | Division 3 | Garingal Orienteers | 58:24 |
10 | Jay Seeho | Division 3 | Western and Hills Orienteers | 59:32 |
11 | Julia Barbour | Division 3 | Big Foot Orienteers | 61:02 |
12 | Amanda Mackie | Division 3 | Big Foot Orienteers | 64:19 |
13 | Jamie Kennedy | Division 3 | Garingal Orienteers | 65:11 |
14 | Michael Halmy | Division 3 | Bennelong Northside Orienteers | 65:27 |
15 | Rodney Parkin | Division 3 | Bennelong Northside Orienteers | 67:18 |
16 | Garry Stewart | Division 3 | Southern Highlands Orienteers | 68:07 |
17 | Natalya Filippova | Division 3 | Illawarra Kareelah Orienteers | 69:32 |
18 | John Le Carpentier | Division 3 | Southern Highlands Orienteers | 70:13 |
19 | Johnny Petersen | Division 3 | Garingal Orienteers | 70:31 |
20 | Louise Barbour | Division 3 | Big Foot Orienteers | 71:49 |
21 | David McGhee | Division 3 | Bennelong Northside Orienteers | 75:01 |
22 | Alton Lee | Division 3 | Knox Grammar School | 75:03 |
23 | Gordon Wilson | Division 3 | Bennelong Northside Orienteers | 75:26 |
24 | Brian Lee | Division 3 | Knox Grammar School | 78:36 |
25 | Joshua Braidwood | Division 3 | Western and Hills Orienteers | 81:54 |
26 | Kieran Joseph | Division 3 | Garingal Orienteers | 84:16 |
27 | Larry Weiss | Division 3 | Garingal Orienteers | 90:59 |
28 | Saffron Sweeney | Division 3 | Western and Hills Orienteers | 97:58 |
-- | Marguerite O'Rourke | Division 3 | Big Foot Orienteers | MP |
-- | Miles Ellis | Division 3 | Big Foot Orienteers | MP |
-- | Michael Smith | Division 3 | Big Foot Orienteers | DNF |
Name | | Class | Time |
1 | Bob Morgan | Division 4 | Bennelong Northside Orienteers | 45:44 |
2 | John Bulman | Division 4 | Garingal Orienteers | 48:01 |
3 | Samuel Tsang | Division 4 | Bennelong Northside Orienteers | 53:04 |
4 | Matilda Saunders | Division 4 | Western and Hills Orienteers | 53:30 |
5 | Ben Cummins | Division 4 | Southern Highlands Orienteers | 55:12 |
6 | Ross Barr | Division 4 | Garingal Orienteers | 55:23 |
7 | Katherine Cameron | Division 4 | Bennelong Northside Orienteers | 56:33 |
8 | Hilary Wood | Division 4 | Central Coast Orienteers | 57:06 |
9 | Nick Dent | Division 4 | Central Coast Orienteers | 59:43 |
10 | Ellis Leung | Division 4 | Garingal Orienteers | 61:18 |
11 | Jamie and Alex Grey | Division 4 | | 62:04 |
12 | Tania Kennedy | Division 4 | Garingal Orienteers | 62:11 |
13 | Merryn Horrocks | Division 4 | Garingal Orienteers | 65:04 |
14 | Emmanuelle Convert | Division 4 | Western and Hills Orienteers | 65:54 |
15 | David Noble | Division 4 | Western and Hills Orienteers | 66:07 |
16 | Julian Ledger | Division 4 | Bennelong Northside Orienteers | 66:57 |
17 | Stephan Wagner | Division 4 | Southern Highlands Orienteers | 68:25 |
18 | Matt Peters | Division 4 | Uringa Orienteers | 71:19 |
19 | Sharon Lambert | Division 4 | Bennelong Northside Orienteers | 72:04 |
20 | Dan Redfern | Division 4 | Garingal Orienteers | 72:11 |
21 | Miriam Meischke | Division 4 | Southern Highlands Orienteers | 72:39 |
22 | Peter Thomason | Division 4 | Bennelong Northside Orienteers | 73:11 |
23 | Ian Miller | Division 4 | Western and Hills Orienteers | 73:43 |
24 | Ron Junghans | Division 4 | Garingal Orienteers | 78:23 |
25 | Martin Cronin | Division 4 | Southern Highlands Orienteers | 78:31 |
26 | Frank Alvaro | Division 4 | Southern Highlands Orienteers | 80:34 |
27 | Carol Jacobson | Division 4 | Garingal Orienteers | 84:06 |
28 | James Stuart | Division 4 | Illawarra Kareelah Orienteers | 87:01 |
29 | Maggie Cooper | Division 4 | Illawarra Kareelah Orienteers | 88:12 |
30 | Jialu Meng | Division 4 | | 101:27 |
31 | Barry Hanlon | Division 4 | Western and Hills Orienteers | 102:08 |
Name | | Class | Time |
1 | Rachael Povah | Division 6/Easy | Bennelong Northside Orienteers | 32:03 |
2 | Andy Povah | Division 6/Easy | Bennelong Northside Orienteers | 35:22 |
3 | Euan Shedden | Division 6/Easy | Southern Highlands Orienteers | 36:28 |
4 | Daria Karavaeva | Division 6/Easy | Illawarra Kareelah Orienteers | 37:09 |
5 | Artem Karavaev | Division 6/Easy | Illawarra Kareelah Orienteers | 38:40 |
6 | Maxim Karavaev | Division 6/Easy | Illawarra Kareelah Orienteers | 39:05 |
7 | Francis Meischke | Division 6/Easy | Southern Highlands Orienteers | 39:25 |
8 | Justine de Remy de Courcelles | Division 6/Easy | Western and Hills Orienteers | 39:33 |
9 | Maxwell Povah | Division 6/Easy | Bennelong Northside Orienteers | 45:52 |
10 | Thomas Spencer | Division 6/Easy | Western and Hills Orienteers | 47:29 |
11 | Ryan Pattison | Division 6/Easy | Bennelong Northside Orienteers | 48:20 |
12 | John Giles | Division 6/Easy | Garingal Orienteers | 49:29 |
13 | Elizabeth Bulman | Division 6/Easy | Garingal Orienteers | 50:07 |
14 | Kathy Drayton | Division 6/Easy | Southern Highlands Orienteers | 56:13 |
15 | Alessandra Martines | Division 6/Easy | Bennelong Northside Orienteers | 57:20 |
16 | Lloyd Gledhill | Division 6/Easy | Garingal Orienteers | 57:21 |
17 | Stacey West | Division 6/Easy | Uringa Orienteers | 57:22 |
18 | Levi Coady | Division 6/Easy | Western and Hills Orienteers | 59:04 |
19 | Lyn Malmgron | Division 6/Easy | Southern Highlands Orienteers | 63:44 |
20 | Dennis Sparling | Division 6/Easy | Garingal Orienteers | 67:03 |
21 | Kara Armstrong | Division 6/Easy | Bennelong Northside Orienteers | 73:43 |
22 | Linda Mandin | Division 6/Easy | Bennelong Northside Orienteers | 80:58 |
23 | Blake Spencer | Division 6/Easy | Western and Hills Orienteers | 81:23 |
24 | Aiden McQuillan | Division 6/Easy | Western and Hills Orienteers | 108:43 |
-- | Louise Brooks | Division 6/Easy | Southern Highlands Orienteers | MP |
-- | Miya Ellis | Division 6/Easy | Big Foot Orienteers | MP |
Name | | Class | Time |
1 | Jonah Albany | Division 5 | Knox Grammar School | 51:52 |
2 | Anthony Saunders | Division 5 | Western and Hills Orienteers | 52:33 |
3 | Fergus Dixon | Division 5 | Bennelong Northside Orienteers | 54:04 |
4 | Terry Bluett | Division 5 | Bennelong Northside Orienteers | 54:29 |
5 | Isaac Hoyle | Division 5 | Knox Grammar School | 56:21 |
6 | Adam Brodie | Division 5 | Bennelong Northside Orienteers | 56:51 |
7 | Devlin McCarthy | Division 5 | Knox Grammar School | 57:58 |
8 | Elizabeth Leung | Division 5 | Illawarra Kareelah Orienteers | 60:06 |
9 | Jordan Zhu | Division 5 | Knox Grammar School | 62:24 |
10 | Jay Yang | Division 5 | Knox Grammar School | 62:59 |
11 | Alan Gibson | Division 5 | Bennelong Northside Orienteers | 63:53 |
12 | Jim Merchant | Division 5 | Garingal Orienteers | 66:12 |
13 | Sandra Stewart | Division 5 | Southern Highlands Orienteers | 67:54 |
14 | Barbara Dawson | Division 5 | Garingal Orienteers | 70:23 |
15 | Robert Spry | Division 5 | Southern Highlands Orienteers | 74:14 |
16 | Tania Horrocks | Division 5 | Garingal Orienteers | 75:12 |
17 | Ashok Reddy | Division 5 | Knox Grammar School | 75:56 |
18 | Val Hodsdon | Division 5 | Southern Highlands Orienteers | 76:34 |
19 | Toby Leeke | Division 5 | Illawarra Kareelah Orienteers | 79:01 |
20 | Jane Boland | Division 5 | Uringa Orienteers | 81:47 |
21 | Shay Sweeney | Division 5 | Western and Hills Orienteers | 86:17 |
22 | Maria Stankova | Division 5 | Western and Hills Orienteers | 86:35 |
23 | Jamie Thomson | Division 5 | Bennelong Northside Orienteers | 90:07 |
24 | John Hodsdon | Division 5 | Southern Highlands Orienteers | 94:33 |
25 | Keith Goode | Division 5 | Big Foot Orienteers | 94:58 |
26 | Ken Jacobson | Division 5 | Garingal Orienteers | 99:54 |
27 | Michael Roylance | Division 5 | Big Foot Orienteers | 101:38 |
28 | Martin Mansfield | Division 5 | Western and Hills Orienteers | 103:13 |
29 | Michaela Ashton | Division 5 | Western and Hills Orienteers | 105:17 |
30 | Jacinta Braidwood | Division 5 | Western and Hills Orienteers | 112:43 |
31 | Janet Morris | Division 5 | Western and Hills Orienteers | 127:53 |
-- | Dave Lotty | Division 5 | Uringa Orienteers | MP |
-- | John Fuller | Division 5 | Uringa Orienteers | MP |
-- | Peter Meyer | Division 5 | Southern Highlands Orienteers | MP |