Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | Ewan Shingler | H1 | Big Foot Orienteers | 31:56 |
2 | Alastair George | H1 | Big Foot Orienteers | 32:04 |
3 | Rob Bennett | H1 | Goldseekers Orienteers | 32:58 |
4 | Toby Wilson | H1 | Garingal Orienteers | 34:52 |
5 | Andrew Brown | H1 | Big Foot Orienteers | 38:37 |
6 | Jock Davis | H1 | Big Foot Orienteers | 39:59 |
7 | Oskar Mella | H1 | Newcastle Orienteering Club | 42:51 |
8 | James McQuillan | H1 | Western and Hills Orienteers | 48:00 |
9 | Clyde McGhee | H1 | Bennelong Northside Orienteers | 48:14 |
10 | Istvan Kertesz | H1 | Garingal Orienteers | 48:50 |
11 | Andrew Smith | H1 | Garingal Orienteers | 52:32 |
12 | Nicole Mealing | H1 | Big Foot Orienteers | 73:17 |
13 | Toni Bachvarova | H1 | Garingal Orienteers | 76:16 |
-- | Becco Boyde | H1 | Southern Highlands Orienteers | MP |
Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | Mark Freeman | H2 | Big Foot Orienteers | 36:48 |
2 | Andy Simpson | H2 | Big Foot Orienteers | 37:53 |
3 | Tracy Marsh | H2 | Big Foot Orienteers | 38:36 |
4 | Paul Marsh | H2 | Big Foot Orienteers | 39:02 |
5 | Simon George | H2 | Big Foot Orienteers | 39:47 |
6 | Robert Vincent | H2 | Newcastle Orienteering Club | 40:50 |
7 | Bjorn Mella | H2 | Newcastle Orienteering Club | 41:06 |
8 | Jennifer Enderby | H2 | Newcastle Orienteering Club | 41:30 |
9 | Hamish Mackie | H2 | Big Foot Orienteers | 44:14 |
10 | Ross Morrison | H2 | Garingal Orienteers | 45:38 |
11 | Miles Ellis | H2 | Big Foot Orienteers | 47:44 |
12 | Rebecca George | H2 | Big Foot Orienteers | 49:04 |
13 | Andrew Mac Donald | H2 | Big Foot Orienteers | 50:34 |
14 | Roger Bourne | H2 | CAS N | 50:46 |
15 | David Green | H2 | Illawarra Kareelah Orienteers | 50:57 |
16 | Peter Fozo | H2 | Garingal Orienteers | 52:01 |
17 | Aniko Fozo-Kertesz | H2 | Garingal Orienteers | 52:37 |
18 | Serje Robidoux | H2 | Uringa Orienteers | 52:41 |
19 | Jamie Kennedy | H2 | Garingal Orienteers | 55:05 |
20 | Virpi Komulainen | H2 | Bennelong Northside Orienteers | 57:25 |
21 | David Christie | H2 | Uringa Orienteers | 58:17 |
22 | Dmitry Stukov | H2 | Western and Hills Orienteers | 73:35 |
Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | Oliver Freeman | H3a | Big Foot Orienteers | 37:54 |
2 | Ken Mills | H3a | Illawarra Kareelah Orienteers | 38:57 |
3 | Rudi Landsiedel | H3a | Newcastle Orienteering Club | 42:49 |
4 | Michael Halmy | H3a | Bennelong Northside Orienteers | 43:28 |
5 | James Lithgow | H3a | Garingal Orienteers | 45:32 |
6 | Melissa Joseph | H3a | Garingal Orienteers | 47:17 |
7 | Rodney Parkin | H3a | Bennelong Northside Orienteers | 47:36 |
8 | Bob Morgan | H3a | Bennelong Northside Orienteers | 49:34 |
9 | Colin Price | H3a | Central Coast Orienteers | 51:11 |
10 | Johnny Petersen | H3a | Garingal Orienteers | 52:39 |
11 | Ian Froude | H3a | Illawarra Kareelah Orienteers | 52:43 |
12 | Nikolett Halmai | H3a | Garingal Orienteers | 59:51 |
13 | Melanie Christie | H3a | Uringa Orienteers | 63:46 |
14 | Julian Ledger | H3a | Bennelong Northside Orienteers | 64:21 |
15 | David McGhee | H3a | Bennelong Northside Orienteers | 65:05 |
16 | Dan Redfern | H3a | Garingal Orienteers | 66:35 |
-- | Dom Pitot | H3a | Bennelong Northside Orienteers | MP |
-- | Peter Shepherd | H3a | Illawarra Kareelah Orienteers | MP |
Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | Paula Shingler | H3b | Big Foot Orienteers | 37:15 |
2 | Erika Enderby | H3b | Newcastle Orienteering Club | 39:39 |
3 | Mikayla Enderby | H3b | Newcastle Orienteering Club | 45:51 |
4 | Jo Parr | H3b | Big Foot Orienteers | 46:26 |
5 | Terry Bluett | H3b | Bennelong Northside Orienteers | 52:03 |
6 | Tania Kennedy | H3b | Garingal Orienteers | 61:32 |
7 | Amanda Mackie | H3b | Big Foot Orienteers | 65:13 |
8 | Airdrie Long | H3b | Garingal Orienteers | 67:41 |
-- | Nicola Nygh | H3b | Big Foot Orienteers | MP |
Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | Basil Baldwin | H4 | Goldseekers Orienteers | 42:47 |
2 | Jean Baldwin | H4 | Goldseekers Orienteers | 47:01 |
3 | Robyn Pallas | H4 | Central Coast Orienteers | 48:09 |
4 | Ayako Kusui | H4 | Goldseekers Orienteers | 48:17 |
5 | Robert Spry | H4 | Southern Highlands Orienteers | 50:57 |
6 | Vicki Wilmott | H4 | Illawarra Kareelah Orienteers | 51:42 |
7 | Helen Mills | H4 | Illawarra Kareelah Orienteers | 53:28 |
8 | Margaret Duguid | H4 | Illawarra Kareelah Orienteers | 54:52 |
9 | Sue Froude | H4 | Illawarra Kareelah Orienteers | 61:37 |
10 | Kevin Curby | H4 | Illawarra Kareelah Orienteers | 64:02 |
11 | Barbara Dawson | H4 | Garingal Orienteers | 65:42 |
-- | Barry Pearce | H4 | Western and Hills Orienteers | MP |
Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | Bruce Dawkins | H5 | Bennelong Northside Orienteers | 35:30 |
2 | Julie Shepherd | H5 | Illawarra Kareelah Orienteers | 52:27 |
3 | Dave Lotty | H5 | Uringa Orienteers | 54:57 |
Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | Kieran Joseph | Mod | Garingal Orienteers | 61:00 |
Name | Class | Time | ||
---|---|---|---|---|
1 | Billy Green | VE | Illawarra Kareelah Orienteers | 49:47 |
2 | Miya Ellis | VE | Big Foot Orienteers | 59:24 |