TurkeyTrot_2018

csv | OE style csv | for excel | for printing | for Eventor Results

Provisional Results at Saturday 1 September 12:44PM
TT Long
NameClassTime
1Glenn HorrocksMenGO1:58:32
2Bart VonhoffMenBF1:59:17
3Keelan BirchMenGO1:59:21
4Karl BicevskisMenAL2:08:49
5Clare WilliamsWomenNC2:16:40
6Aniko Fozo-KerteszWomenGO2:18:28
7Mark FreemanMenBF2:26:02
8Clyde McGheeMenBN2:28:01
9Shane DoyleMenUR2:28:05
10Vivien de Remy de CourcellesMenWH2:30:48
11Lee CoadyMenWH2:33:02
12Toni BachvarovaWomenGO2:35:22
13Christophe CapelMenNo club2:39:15
14David StanleyMenGO2:40:14
15Gary FarebrotherMenWH2:40:49
16Darren SlatteryMenBN2:40:53
17Warwick SelbyMenGO2:53:53
18Brett SewellMenBN2:54:56
19Amanda ParkerWomenWH2:55:37
19Belinda KinneallyWomenWH2:55:37
21Colin BurnettMenGO2:57:03
22Tim PerryMenWH3:01:03
23John BrayanMenGO3:01:21
24Bob MorganMenBN3:05:28
25Andrew SmithMenGO3:22:27
26Graeme HillMenWH3:38:57
27Peter HopperMenBN3:43:53
--Graeme McLeodMenBFMP
TT Medium
NameClassTime
1Duncan CurrieMenGO1:19:38
2Tim GilesMenBF1:41:02
3Ruairidh MacDonaldMenBF1:41:22
4Simon GeorgeMenBF1:42:35
5Stuart DeaneMenGO1:47:41
6David McGheeMenBN1:55:25
7Istvan KerteszMenGO1:56:09
8Joanna ParrWomenBF1:57:27
9Joshua BraidwoodMenWH1:59:57
10Oliver FreemanMenBF2:03:35
11Michael FreeMenGO2:04:48
12Nicole MealingWomenBF2:05:34
13Gordon WilsonMenBN2:06:31
14Rebecca GeorgeWomenBF2:16:02
15Kathryn VaughanWomen 2:19:19
16John AndersonMenGO2:22:47
17Nick EalesMenGO2:35:49
18Kim EalesWomenGO2:35:50
19David BowermanMenCC2:57:29
20Lynda CalderWomenGO3:09:17
--Terry LittleMen MP
--Theresa Yan DaWomen MP
--Ian ClitheroeMen MP
TT Short
NameClassTime
1Michael Ridley-SmithMenGO1:05:55
2Lida LehtonenWomenGO1:06:06
3Peter FozoMenGO1:15:26
4Nikolett HalmaiWomenGO1:16:44
5Owen ShepherdMenUR1:17:40
6John BulmanMenGO1:19:21
7Tim ButcherMenGO1:20:33
8Andrew MacDonaldMenBF1:28:19
9Matt HackettMenWH1:29:20
10Ellen CurrieWomenGO1:31:18
11Colin CurrieMenGO1:31:19
12Jim MackayMenUR1:37:20
13Jim ForbesMenGO1:41:22
14Rod EckelsMenGO1:41:24
15Rachel MertonWomen 1:42:25
16Peter ThomasonMenBN1:47:48
17Amanda MackieWomenBF1:50:20
18Melanie ChristieWomenUR1:50:59
19Carolyn DaviesWomenGO1:58:45
20Keith GoodeMenBF2:06:12
21Maria StankovaWomenWH2:18:49
22Elizabeth LewisWomenSH2:26:43
23Camille GrandMen 2:32:26
24Linda ChanWomenWH2:43:26
25Lee LoweWomenGO2:43:58
26YC LeeMenGO2:52:58
27Graeme OddyMenNC3:07:16
--Barry PearceMenWHMP
--Louise BrooksWomenSHMP
--John MurrayMenWHMP
EOD Long
NameClassTime
1Ellis Leung GO1:15:57
2Karen Langan WH1:21:14
3Andrew Wisniewski BF1:23:09
4Oliver McFarlane BF1:31:42
5Elizabeth Bulman GO1:56:16
6Barry Hanlon WH2:04:10
7Phillip Carter 2:34:44
8Tim Carter 2:34:51
9Brooke Lenane 2:38:54
10Lyke Lenane 2:42:48
EOD Short
NameClassTime
1Monica Brockmyre UR0:30:04
2Juha Lentonen GO0:38:08
3Miia Lentonen GO0:40:11
4Janet Morris WH0:42:25
5Elliott & David 0:43:46
6Dave Lotty UR0:43:52
7James Wells GO0:45:32
8L & K Phillips 0:47:17
9Alitia Dougall BN0:48:26
10Gary Glover GO0:50:40
11Emmanuelle Convert + Justine WH0:58:15
12Jacinta Braidwood WH1:05:02
13Phillips Family 1:22:54

Results provided by Big Foot Orienteers