QLD MTBO Champs Sprint

csv | OE style csv | for excel | for printing | for Eventor Results

Boondall MTBO

Provisional Results at Saturday 12 September 10:05AM
Course 1
NameClassTime
1Joel YoungM21Multi Terrain Bike Orienteers24:48
2David GomesM21Sunshine Orienteers Club34:21
1Robert MilneLongMulti Terrain Bike Orienteers55:33
Course 2
NameClassTime
1Stuart GordonM40Sunshine Orienteers Club31:22
2Steve AmorM40Multi Terrain Bike Orienteers34:30
1Alistair MatthewsM20Multi Terrain Bike Orienteers35:13
1Kate RiseleyW21Multi Terrain Bike Orienteers39:49
2Courtney GoodacreW21Sunshine Orienteers Club41:25
3Randall LathamM40Sunshine Orienteers Club43:21
4Nick StablerM40Multi Terrain Bike Orienteers48:08
3Sally StablerW21Multi Terrain Bike Orienteers48:33
4Christina FiduciosoW21Sunshine Orienteers Club63:45
--Debbie GordonW21Sunshine Orienteers ClubMP
Course 3
NameClassTime
1Craig SteffensM50Multi Terrain Bike Orienteers22:11
2Cam SchubertM50Range Runners Orienteering Club29:22
3Tony HowesM50Ugly Gully Orienteers30:46
4Cameron WilliamsM50Range Runners Orienteering Club31:03
1Joanne RogersW40Sunshine Orienteers Club38:34
5Owen MatthewsM50Multi Terrain Bike Orienteers40:26
2Jenny McConachyW40Sunshine Orienteers Club41:48
1Peter YoungMediumMulti Terrain Bike Orienteers48:15
3Petrea RogersW40Sunshine Orienteers Club49:32
2Hailey SedgmanMediumCAS Q53:39
3Ian SedgmanMediumCAS Q53:41
4Sam HyndMediumCAS Q57:54
5Andrew HyndMediumCAS Q58:02
--Andrew BrennanM50Range Runners Orienteering ClubMP
--Gordon BossleyM50Multi Terrain Bike OrienteersMP
Course 4
NameClassTime
1Richard RobinsonM60Sunshine Orienteers Club25:10
1Tamsin BarnesW50Range Runners Orienteering Club28:06
2John SkiltonM60Multi Terrain Bike Orienteers29:19
3David FirmanM60Enoggeroos30:47
4Mark PetrieM60Sunshine Orienteers Club34:14
5Athol LesterM60Multi Terrain Bike Orienteers36:11
6Michael SchaferM60Sunshine Orienteers Club36:35
7Stephen HibbertM60Multi Terrain Bike Orienteers37:40
2Jenny HillW50Sunshine Orienteers Club38:09
3Janelle SchaferW50Sunshine Orienteers Club38:42
1Joshua NewnesM16Enoggeroos43:35
--Hubertien WichersW50Ugly Gully OrienteersMP
--Julie StantonW50Sunshine Orienteers ClubMP
Course 5
NameClassTime
1Reid MoranM70Toohey Forest Orienteers27:17
1Susie Williams BlissnerW60CAS Q30:40
2Jacquie RandW60Ugly Gully Orienteers32:00
1Dion TaylorShortSunshine Orienteers Club33:06
2Rachel TaylorShortSunshine Orienteers Club33:09
2Tom SchultsM70Ugly Gully Orienteers36:51
3Norah SkiltonW60Multi Terrain Bike Orienteers37:48
3Isaac AdamsShortCAS Q42:58
4John AdamsShortCAS Q43:00
5Andrew BielbyShortSunshine Orienteers Club46:24
6Cooper BielbyShortSunshine Orienteers Club46:25
6James HibberdShortSunshine Orienteers Club46:25
8Lynley MurtaghShortSunshine Orienteers Club46:33
9Indigo NewnesShortEnoggeroos52:04
10Lucy PeljoShortEnoggeroos52:09
11Renee RobbShortCAS Q55:00
12Richard PriceShortCAS Q56:53
13Julie FisherShortEnoggeroos61:57
--Andrea HarrisW60Paradise Lost OrienteersMP
--Martin NewnesShortEnoggeroosMP
--Mike MoynihanM70Sunshine Orienteers ClubMP
--Rama PriceShortCAS QMP
--test W14MP

Results provided by Big Foot Orienteers